Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 102. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kaymakam Sinanoğlu’nun mesajı şöyle;

“Çanakkale zaferi, tarih boyunca hürriyet ve istiklalini her şeyin üstünde tutan, gerektiğinde bu uğurda büyük mücadeleler veren, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş aziz milletimizin kahramanlık örneklerinden biri olarak tarihimizin şerefli sayfalarında yerini almıştır. Çanakkale Savaşları, 1. Dünya Savaşı’nın seyrini değiştiren, Türk’ün gücünü dünyaya bir daha duyuran, tarihe “Çanakkale Geçilmez” sözünü yazdıran ve milli mücadelenin de temellerini oluşturan büyük bir destandır.

Tarihe altın harflerle kazınan bu kahramanlık destanlarının asıl sahipleri hiç şüphe yok ki aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizdir. Yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle yediden yetmişe tek bir yürek ve tek bir vücut olan ecdadımızın bize armağan ettiği bu şanlı zaferi her yıl yeniden idrak ederek anmak ve üstün cesaret, feragat ve kahramanlıkları ile herkese örnek olan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha yâd etmek hepimizin asli görevidir.

Bilindiği gibi, kahramanlık destanının yazıldığı en önemli savaşlardan biri olan Çanakkale Savaşı'nın zaferle taçlandırıldığı 18 Mart Günü aynı zamanda aziz şehitlerin hatırasını canlı tutmak ve daha sonraki nesillere aktarmak amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından “Şehitler Günü” olarak kabul ve ilan edilmiştir.

Bu vesileyle bir kez daha ifade etmeliyim ki, ülkemizin birliği ve güvenliği ile vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna gösterdikleri büyük cesaret ve fedakârlık sonucu şehit olan kahramanlarımızı millet olarak asla unutmayacak ve şehitlerimizin bizlere emanetleri olan anne, babaları ile eş ve çocuklarına vefa borcumuzun gereği devlet olarak sahip çıkmaya devam ederek, ihtiyaçlarını karşılayıp sorunlarını çözerek yaşamlarını iyi şartlar altında sürdürebilmeleri konusundaki çalışmaları bütün kurumlarımızla işbirliği içerisinde sürdüreceğiz.

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin 102. yıldönümü vesilesiyle, bize böyle bir zaferin gururunu yaşatan başta devletimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, mukaddes vatanımızın korunması ve milletleri millet yapan değerler için mücadele eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”